15 سپتامبر 2020
سپتامبر 15, 2020

لیپوماتیک

0 دیدگاه

لیپوماتیک

عمل لیپوماتیک ، نوعی عمل سرپایی است که تحت بیحسی موضعی انجام می شود. ليپوماتيک ، از روش های رایج پیکرتراشی می باشد که امکان رهایی از چربی های اضافی بدن و دستیابی به اندامی خوش فرم و ایده آل را محقق می سازد. ( لیپوماتیک در اهواز )

لازم به ذکر است که عمل ليپوماتيک با هدف تغییر سایز و فرم بدن ، صورت پذیرفته و نباید از آن انتظار کاهش وزن و لاغری داشت.

مزایای لیپوماتیک

لیپوماتیک ، در قیاس با سایر روش های پیکرتراشی از مزایای ذیل برخوردار است :

تخلیه یکنواخت چربی های موضعی و در نتیجه جلوگیری از گلوله شدن چربی ها در زیر پوست ، از مهم ترین مزایای این روش پیکرتراشی به شمار می رود.
دوران نقاهت پیکرتراشی با ليپوماتيک ؛ نسبت به دیگر روش های پیکرتراشی ، کوتاه تر بوده و فرد تقریبا پس از 2 هفته ؛ امکان از سرگیری امور روتین خود را باز خواهد یافت.
ليپوماتيک ؛ علاوه بر تخلیه چربی های موضعی ، منجر به تحریک کلاژن سازی پوست شده و در نتیجه میزان شل شدگی پوست در این روش به مراتب کمتر از سایر روش ها است.
شدت تورم و همچنین احتمال عفونت و میزان ترشحات ناشی از عمل ليپوماتيک ، بسیار کم تر از دیگر روش های پیکرتراشی می باشد.
ریسک بروز آمبولی در عمل ليپوماتيک ، حداقل بوده و می توان اذعان داشت که تاکنون گزارشی در این خصوص ثبت نشده است.
پس از اتمام عمل ليپوماتيک ؛ نیازی به بستری شدن وجود ندارد و فرد بعد از معالجه ، ترخیص خواهد شد.

لیپوماتیک در کدام نواحی از بدن قابل انجام است ؟

مناطقی که امکان انجام عمل لیپوماتیک بر روی آن ها وجود دارد به شرح زیر است :

شکم
پشت
سینه
باسن
پهلوها
بازوها
نواحی داخلی زانوها
گردن و ناحیه زیر چانه
نواحی داخلی و خارجی ران ها
لیپوماتیک چگونه انجام می شود ؟

در ناحیه ای که قرار است لیپوماتیک انجام شود ، سوراخی با قطر 2 الی 5 میلیمتر ایجاد می گردد ؛ پس از آن لوله ی موسوم به کانولا از طریق سوراخ ایجاد شده ، وارد بافت چربی بدن می شود و با استفاده از امواج ماوراء بنفش ، بافت چربی را از بین می برد.

لازم به ذکر است که دستگاه لیپوماتیک ؛ مجهز به یک سیستم ایمنی فعال می باشد تا در هنگام مواجهه با بافت فاقد چربی ، متوقف گردد.

لذا خطر آسیب دیدگی اندام ها و سوختگی پوست در عمل ليپوماتيک ، در حداقل ممکن خواهد بود.

سخن آخر

افرادی که تصمیم به انجام عمل لیپوماتیک دارند ؛ ضروری است که بدین منظور ، حتما به یک کلینیک زیبایی معتبر مراجعه نمایند ؛ چرا که به این ترتیب نه تنها به نتایج مطلوبی دست خواهند یافت ، بلکه متحمل عوارض ناشی از عمل نیز نخواهند شد.

کلینیک خانواده بهترین کلینیک پوست و زیبایی اهواز ، از معتبرترین کلینیک های زیبایی استان خوزستان و شهر اهواز به شمار می رود که کسب نتایج قابل قبول و مطلوب از خدمات زیبایی را به بهترین نحو ممکن برای مراجعین محترم خود به ارمغان می آورد.