درمان قارچ پوستی اندام تناسلی

عفونت قارچی اندام تناسلی، یا کاندیدیاز واژن، توسط یک قارچ، (نه باکتری) ایجاد می شود. عفونت زمانی رخ می دهد که رشد بیش از حد قارچ کاندیدا آلبیکنس اتفاق بیفتد. این رشد بیش از حد باعث علائمی مانند ترشحات مهبل، و همچنین تحریک، التهاب و خارش شدید در مهبل (واژن)، به ویژه در منطقه ولو (vulvar) می شود.


قبل از وجود دارو، خانم ها با درمان های طبیعی به درمان عفونت قارچی اندام تناسلی می پرداختند. اما در حال حاضر کرم های ضدقارچ و درمان های طبیعی، مانند ماست و روغن درخت چای مناسب می باشد.

در ادامه داروهای خانگی محبوب برای درمان عفونت های قارچی ذکر شده است.

کرم های ضد قارچ بدون نسخه
شایع ترین درمان خانگی عفونت قارچی واژن کرم ضد قارچ یا شیاف است. می توانید این آیتم ها را بدون نسخه در داروخانه ها و فروشگاه های مواد غذایی خرید کنید. کرم های یک روزه، سه روزه و هفت روزه گزینه های در دسترس هستند. درمان شامل کرم ضد قارچ یا شیاف، اپلیکاتور، و دستورالعمل های آن ها می باشد. داروی ضد خارش برای اندام ها خارجی نیز مناسب است.

برای درمان با استفاده از کرم، کرم یا شیاف را بر روی اپلیکاتور قرار دهید. سپس آن را به داخل مهبل (واژن) (بر طبق دستورالعمل های نوشته شده روی بسته) وارد کنید.

ماست
ماست ماده غذایی پروبیوتیک است. این ماده حاوی باکتری زنده مانند لاکتوباسیلوس اسیدوفیلوس است. پروبیوتیک به حفظ تعادل باکتری مخمر در بدن کمک می کند.

مطالعات نشان می دهد پروبیوتیک ها در برابر کاندیدا آلبیکانس موثر هستند. بسیاری از خانم ها ماست می خورند و یا برای تسکین علائم عفونت قارچی واژن ماست را بر روی واژن قرار می دهند.

بوریک اسید
اسید بوریک یک ضد عفونی کننده است. این ماده برای درمان عفونت مزمن قارچی واژن و یا عفونت های قارچی که به دیگر درمان ها مقاوم هستند، مناسب است.

با توجه به مطالعه 2009، اسید بوریک موضعی برای درمان عفونت های واژن مناسب است. برخی از وب سایت های سلامت اذعان می کنند شیاف واژن بوریک اسید نیز در درمان عفونت قارچی واژن موثر است. با این حال، تحقیقات بیشتری برای تایید اسید بوریک به عنوان یک درمان موثر مورد نیاز است. این داروی با نسخه پزشک در دسترس است، اما به عنوان یک درمان خانگی نیز استفاده می شود.

توجه: اسید بوریک سمی است و اگر به مقدار کافی جذب شود می تواند به نارسایی حاد سیستم گردش خون، صدمه به کلیه، یا مرگ منجر شود. آن را بر روی پوست زخم شده استفاده نکنید و یا به صورت خوراکی مصرف نکنید. اگر حامله هستید هرگز از اسید بوریک استفاده نکنید.