11 مارس 2020
مارس 11, 2020

جراحی ترمیمی بینی

0 دیدگاه

جراحی ترمیمی بینی

در بعضی از مواقع ، بیماران از نتیجه جراحی بینی خود احساس رضایت ندارند و تصور می کنند که ممکن است با انجام جراحی ترمیمی بینی فرم بینی شان بهبود یابد و اقدام به انجام این جراحی می کنند. جراحی ترمیمی بینی ، به منظور رفع ایرادات به وجود آمده در جراحی قبلی و نیز ایرادات اصلاح نشده در جراحی پیشین انجام می شود. ( جراح بینی بابل )

جراحی ثانویه بینی ، با هر دو روش بی حسی موضعی و بیهوشی عمومی انجام می گیرد در برخی از مواقع بیماران مشکلات بسیار جزئی در ظاهر بینی خود دارد که ایراد بینی آن ها با بی حسی موضعی در مطب برطرف می شود ؛ برای نمونه در برخی از موارد شاهد خواهیم بود که قوز بینی بیماران به طور کامل در جراحی اولیه بینی ، برطرف نشده است در این صورت جراح بینی می تواند با انجام سوهان کشی در مطب ، اقدام به رفع برآمدگی بینی کند.

جراحی ترمیمی بینی

با انجام جراحی ترمیمی بینی ، بسیاری از مشکلات بیماران بر طرف می شود که برخی از آن ها عبارت اند از :

ترمیم نوک بینی
رفع قوز بینی
رفع انحراف بینی
بر طرف کردن کجی بینی
رفع غیرقرینگی حفره های بینی
و غیره

نکته بسیار مهمی که بیمارانی که قصد جراحی ثانویه را دارند باید به آن توجه کنند این است که جراحی ترمیمی بینی پس از گذشت 1 سال از انجام جراحی اولیه بینی امکان پذیر می باشد.

بسیاری از بیماران در این باره سوال دارند که چرا باید به مدت 1 سال صبر کنند و سپس اقدام به انجام جراحی بینی ترمیمی کنند ؟

در پاسخ به این پرسش باید بگوییم پس از انجام جراحی بینی ، یک سال زمان نیاز می باشد تا تورم بینی به طور کامل از بین برود و فرم اصلی بینی مشخص شود به همین دلیل جراحان بینی ، توصیه می کنند بیماران یک سال صبر کنند تا تمامی ایرادات بینی مشخص شود.

جراحی ترمیمی بینی
خطرات عمل ترمیمی بینی

جراحی ترمیمی بینی ، در صورتی که توسط جراح بینی چیره دست و زبده انجام شود باعث بروز عوارض در بیماران نمی شود اما در صورتی که جراح بینی به میزان کافی در کار خود مهارت نداشته باشد ممکن است باعث بروز مشکلات جبران ناپذیری در بیماران از قبیل مشکلات تنفسی ، سوراخ شدن تیغه سپتوم و غیره شود.
هزینه جراحی ترمیمی بینی

از عوامل تاثیر گذار در قیمت جراحی ترمیمی بینی ، می توان به مواردی هم چون میزان ایرادات بینی ، دستمزد جراح بینی ، تجربه جراح بینی ، شرایط بیماران ، هزینه بیمارستان و غیره اشاره کرد ؛ با توجه به موارد گفته شده هزینه جراحی ترمیمی بینی ، پس از اینکه بیمار توسط جراح بینی معاینه شد مشخص می گردد.