تاثیر ورزش کردن در بیماران مبتلا به پارکینسون

بیمارانی که به پارکینسون مبتلا هستند می توانند با رعایت نکاتی ورزش کنند. معمولا این بیماری در سنین پیری نشانه های خود را آشکار می کند. دو ساعت ونیم ورزش درطول هفته‌ با افزایش سلامتی و کیفیت زندگی بیماران مبتلا پارکینسون کمک میکند.محققان با بررسی سه هزار و ۴۰۰ بیمار مبتلا به پارکینسون دریافتند.

پارکینسون یک اختلال مغزی است که به تدریج سبب از بین رفتن نظارت ماهیچه‌ ها می‌ شود. علائم پارکینسون در ابتدا بسیار ملایم و کم است و گاهی ندیده گرفته می شود. علائم مشخص بیماری عبارت‌ اند از لرزش سفتی آهسته شدن حرکات بدن و تعادل کم . پارکینسون در اصل به نام فلج لرزشی شناخته می‌شد اما هر شخص مبتلا به پارکینسون لرزش ندارد.

تاثیر ورزش کردن در بیماران مبتلا به پارکینسون

بیماران مبتلا به پارکینسونی که حداقل در طول هفته‌ 150 ‌دقیقه ورزش می‌ کنند و فعال هستند کیفیت زندگی بالاتری دارند. حتی افرادی که پارکینسون پیشرفته دارند می‌توانند با انجام 30 ‌دقیقه ورزش در طول هفته‌ کیفیت زندگی خود را افزایش دهند.نتایج این تحقیقات در جمله بیماری پارکینسون منتشر شده است.بیماری پارکینسون با کاهش تعادل و هماهنگی بدن همراه است.

مدیر این تحقیقات می‌گوید بیمارانی که ورزش نمی کنند و زندگی غیر فعال دارند باید سریعاً ورزش را شروع کنند و کیفیت زندگی خود را افزایش دهند.